Q-35-007-BK
Q-35-007-BK
Part Number: Q-35-007-BK
Product Classification: Reclosable Fasteners
Manufacturer: Rip-Tie
Description: RECLSBLE FSTNR RECT 0.250"X3.5"
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Shape Rectangular
  • Mounting Type -
  • Diameter -
  • Width 0.250" (6.35mm)
  • Type Hook and Loop - Tie
  • Length 3.500" (88.90mm)