PV10-32A85B
PV10-32A85B
Part Number: PV10-32A85B
Product Classification: Fuses
Manufacturer: Component Basics
Description: 1500VDC PV Fuse, Cylindrical 10x
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Fuse Type Cartridge
  • Color White
  • Mounting Type Requires Holder
  • Current Rating (Amps) 32 A
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage 20kA
  • Voltage Rating - DC 1500 V