PSPR30051AA-10
PSPR30051AA-10
Part Number: PSPR30051AA-10
Product Classification: Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Manufacturer: Parlex USA LLC
Description: CABLE FLXSTRP 10POS 1.27MM 2"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Pitch 0.050" (1.27mm)
  • Number of Conductors 10
  • Termination Style -
  • Length 2.000" (50.80mm)
  • Length - Exposed Ends 0.125" (3.18mm)