PRMT07-18305-30
PRMT07-18305-30
Part Number: PRMT07-18305-30
Product Classification: Thermoelectric, Peltier Modules
Manufacturer: Matrix Industries, Inc.
Description: PROMETHEUS THERMAL HARVESTING MO
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature 150°C
  • Height 5.10mm
  • Number of Stages 1
  • Size / Dimension Rectangular - 30.00mm L x 18.00mm W
  • Delta Tmax @ Th 36°C @ 23°C
  • Qmax @ Th 72mW @ 23°C