PPZL20000
PPZL20000
Part Number: PPZL20000
Product Classification: Trimmers, Variable Capacitors
Manufacturer: Passive Plus
Description: 2.7- 20PF, 5 MM TOP ADJUST, 150V
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Features General Purpose
  • Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
  • Adjustment Type Top
  • Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
  • Voltage - Rated 150 V
  • Dielectric Material Polycarbonate (PC)
  • Capacitance Range 2.7 ~ 20pF
  • Q @ Freq 150 @ 1MHz