PPZC18100
PPZC18100
Part Number: PPZC18100
Product Classification: Trimmers, Variable Capacitors
Manufacturer: Passive Plus
Description: 12-180PF, 10MM TOP/BOTTOM ADJUST
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Features General Purpose
  • Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
  • Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
  • Voltage - Rated 100 V
  • Adjustment Type Top and Bottom
  • Q @ Freq 200 @ 1MHz