PL10201NLT
PL10201NLT
Part Number: PL10201NLT
Product Classification: Switching Converter, SMPS Transformers
Manufacturer: iNRCORE, LLC
Description: POWER
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Grade -
  • Qualification -
  • Applications -
  • Type -
  • Operating Temperature -40°C ~ 130°C
  • Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
  • Intended Chipset -
  • Chipset Manufacturer -
  • Voltage - Primary -
  • Voltage - Auxiliary -
  • Inductance @ Frequency -
  • Style Planar
  • Frequency 200 ~ 700kHz
  • Size / Dimension 1.160" L x 1.000" W (29.46mm x 25.40mm)
  • Voltage - Isolation 1750V
  • Footprint 1.161" L x 1.051" W (29.50mm x 26.70mm)