PFMUI700-24S
PFMUI700-24S
Part Number: PFMUI700-24S
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 4 -
  • Voltage - Output 1 24V
  • Type Enclosed
  • Efficiency 91%
  • Approval Agency CB, CE, cURus
  • Voltage - Isolation 5.656 kV
  • Power (Watts) 700W
  • Standard Number 60601-1; 62368-1
  • Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
  • Size / Dimension 6.70" L x 3.66" W x 1.61" H (170.2mm x 93.0mm x 40.9mm)
  • Current - Output 1 29.16 A