PF050-L60B-C21
PF050-L60B-C21
Part Number: PF050-L60B-C21
Manufacturer: UJU
Description: FPC/FFC 0.5PITCH 60PIN H=2.1MM
Packaging: Strip
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Number of Positions 60
  • Pitch 0.020" (0.50mm)
  • Locking Feature Flip Lock
  • Height Above Board 0.083" (2.10mm)