PETGR1752NATURAL
PETGR1752NATURAL
Part Number: PETGR1752NATURAL
Product Classification: 3D Printing Materials
Manufacturer: IC3D Printers
Description: IC3D R-PETG 1.75MM 2LB NATURAL F
Packaging: Spool
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Color Natural
  • Filament Diameter 0.070" (1.75mm)
  • Weight 2.205 lb (1.00 kg)
  • Operating Temperature 210°C ~ 230°C