PETG175SW1
PETG175SW1
Part Number: PETG175SW1
Product Classification: 3D Printing Materials
Manufacturer: eSUN
Description: ESUN PETG (1.75MM,1000G)SOLID WH
  • Features -
  • Weight -
  • Filament Diameter 0.070" (1.75mm)
  • Filament Material PETG (Polyethylene Terephthalate Glycol-modified)
  • Density 1.27g/cm³
  • Operating Temperature 230°C ~ 250°C