PETG175SH1
PETG175SH1
Part Number: PETG175SH1
Product Classification: 3D Printing Materials
Manufacturer: eSUN
Description: ESUN PETG (1.75MM,1000G)SOLID GR
  • Features -
  • Filament Diameter 0.070" (1.75mm)
  • Weight 2.205 lb (1.00 kg)
  • Filament Material PETG (Polyethylene Terephthalate Glycol-modified)
  • Density 1.27g/cm³
  • Operating Temperature 230°C ~ 250°C