PE4420JEV-125.0MDK
PE4420JEV-125.0MDK
Part Number: PE4420JEV-125.0MDK
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Pletronics, Inc
Description: PLETRONICS PE44 SERIES IS A QUA
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Function Enable/Disable
  • Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Frequency Stability ±20ppm
  • Frequency 125 MHz
  • Output PECL
  • Current - Supply (Disable) (Max) 15µA
  • Current - Supply (Max) 39mA