PE3MSA00446-24
PE3MSA00446-24
Part Number: PE3MSA00446-24
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Pasternack
Description: Lead Free 3-Slot TRB Plug to Plu
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -
  • Color Blue
  • Ingress Protection -
  • Cable Type -
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 1st Contact Gender Female
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Contact Gender Female
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Length 24.00" (609.60mm)
  • Frequency - Max 10 MHz
  • Overall Impedance 78 Ohms
  • Style TRB to TRB
  • Cable Impedance 78 Ohms
  • Connector Impedance 78 Ohms