PE3M0124-36
PE3M0124-36
Part Number: PE3M0124-36
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Pasternack
Description: MIL-DTL-17 TNC Male to TNC Male
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Features -
  • Color -
  • Ingress Protection -
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Frequency - Max 1 GHz
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Contact Gender Male
  • Length 36.00" (914.40mm)
  • 2nd Contact Gender Male
  • Cable Type RG-58
  • Cable Impedance 50 Ohms
  • Connector Impedance 50 Ohms