PCS15-D-380A-10ZYL
PCS15-D-380A-10ZYL
Part Number: PCS15-D-380A-10ZYL
Product Classification: Solid State Relays (SSR)
Manufacturer: Picker Components
Description: SSR RELAY 10A 48~440VAC SCREW TE
  • Circuit SPST-NO (1 Form A)
  • Output Type AC, Zero Cross
  • Voltage - Input 4 ~ 32VDC
  • Termination Style Screw Terminal
  • Package / Case Hockey Puck
  • Load Current 10 A
  • Operating Temperature -30°C ~ 80°C
  • Approval Agency cURus
  • Supplier Device Package Hockey Puck
  • Voltage - Load 48 V ~ 440 V