PC8012M65
PC8012M65
Part Number: PC8012M65
Product Classification: Adapter, Breakout Boards
Manufacturer: Precision PCBS
Description: 12 Pin SOIC to DIP with Stencil
  • Part Status Active
  • Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"
  • Material -
  • Number of Positions 12
  • Proto Board Type SMD to DIP
  • Package Accepted SOIC
  • Pitch 0.026" (0.65mm)
  • Size / Dimension 0.500" L x 0.800" W (12.70mm x 20.30mm)