PC8010S100
PC8010S100
Part Number: PC8010S100
Product Classification: Adapter, Breakout Boards
Manufacturer: Precision PCBS
Description: 10 Pin SOIC to DIP with Stencil
  • Part Status Active
  • Number of Positions 10
  • Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"
  • Material -
  • Pitch 0.039" (1.00mm)
  • Proto Board Type SMD to DIP
  • Package Accepted SOIC
  • Size / Dimension 0.600" L x 0.650" W (15.24mm x 16.51mm)