PC8008S127
PC8008S127
Part Number: PC8008S127
Product Classification: Adapter, Breakout Boards
Manufacturer: Precision PCBS
Description: 8 Pin SOIC to DIP with Stencil
  • Part Status Active
  • Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"
  • Material -
  • Pitch 0.050" (1.27mm)
  • Number of Positions 8
  • Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)