PC6025BR40
PC6025BR40
Part Number: PC6025BR40
Product Classification: Adapter, Breakout Boards
Manufacturer: Precision PCBS
Description: 25 Ball BGA to DIP with Stencil
  • Part Status Active
  • Number of Positions 25
  • Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"
  • Material -
  • Proto Board Type SMD to DIP
  • Pitch 0.016" (0.40mm)
  • Package Accepted BGA
  • Size / Dimension 1.300" L x 0.400" W (33.02mm x 10.16mm)