PC-ATLK010M
PC-ATLK010M
Part Number: PC-ATLK010M
Product Classification: Power, Line Cables and Extension Cords
Manufacturer: Bel Inc.
Description: POWER CORD 5-15P TO TIN 1M BLK
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Shielding Unshielded
  • Color Black
  • Approval Agency Marking -
  • Approved Countries -
  • Voltage Rating 125V
  • Number of Conductors 3
  • Wire Gauge 18 AWG
  • Operating Temperature -20°C ~ 60°C
  • Current Rating (Amps) 10A