P6SMBJ64AJ
P6SMBJ64AJ
Part Number: P6SMBJ64AJ
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: WeEn Semiconductors
Description: TVS DIODE 64VWM 103VC SMB
  • Applications General Purpose
  • Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
  • Type Zener
  • Unidirectional Channels 1
  • Power Line Protection No
  • Capacitance @ Frequency -
  • Power - Peak Pulse 600W
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.9A
  • Voltage - Breakdown (Min) 71.6V