P6SMBJ30CAJ
P6SMBJ30CAJ
Part Number: P6SMBJ30CAJ
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: WeEn Semiconductors
Description: TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB
  • Applications General Purpose
  • Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
  • Capacitance @ Frequency -
  • Bidirectional Channels 1
  • Power - Peak Pulse 600W
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
  • Voltage - Breakdown (Min) 33.55V