P52100K11-M6M/11
P52100K11-M6M/11
Part Number: P52100K11-M6M/11
Product Classification: Current/Voltage Transducer Monitors
Manufacturer: Knick
Description: VOLTAGE TRANSDUCER 4800 VDC
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Termination Style Screw Terminal
  • Approval Agency UL
  • Mounting Type DIN Rail
  • Accuracy ±0.1%
  • Voltage - Supply 24 ~ 230VAC/DC
  • Type Voltage Transducer
  • Output ±20mA, ±10V (Configurable)
  • Isolation 4800VAC/DC (Working), 16000VAC (Test)
  • Input Range ±4200V (Configurable)