P42001D3
P42001D3
Part Number: P42001D3
Product Classification: Current/Voltage Transducer Monitors
Manufacturer: Knick
Description: VOLTAGE TRANSDUCER 2200 VDC
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -10°C ~ 70°C
  • Termination Style Screw Terminal
  • Approval Agency UL
  • Mounting Type DIN Rail
  • Accuracy ±0.3%
  • Type Voltage Transducer
  • Voltage - Supply 20 ~ 253VAC/DC
  • Isolation 2200VAC/DC (Working), 10000VAC (Test)
  • Response Time 110µs
  • Input Range ±2200V (Configurable)
  • Output ±20mA, ±10V (Configurable)