P1MB1PC10
P1MB1PC10
Part Number: P1MB1PC10
Product Classification: Circuit Breakers
Manufacturer: Lovato Electric
Description: 1 POLE, CURVE C, 10A, 230VAC
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type DIN Rail
  • Number of Poles 1
  • Current Rating (Amps) 10A
  • Actuator Type Lever
  • Illumination None
  • Voltage Rating - DC 60 V
  • Voltage Rating - AC 230 V