P1-SMAP/SMAPRA-085CJ-17
P1-SMAP/SMAPRA-085CJ-17
Part Number: P1-SMAP/SMAPRA-085CJ-17
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: P1dB Inc
Description: COAX CBL SMA TO SMA 17"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Color Blue
  • Ingress Protection -
  • Frequency - Max 18 GHz
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Connector SMA Plug
  • 1st Contact Gender Male
  • 2nd Contact Gender Male
  • Style SMA to SMA
  • 2nd Connector SMA Plug, Right Angle
  • Operating Temperature -85°C ~ 200°C
  • Cable Type 0.085" Flexible Cable
  • Length 17.00" (431.80mm)