OWIHPM252012-R47
OWIHPM252012-R47
Part Number: OWIHPM252012-R47
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Ole Wolff Electronics Inc
Description: FIXED IND 470NH 7.5A 19 MOHM SMD
  • Supplier Device Package -
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Material - Core -
  • Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
  • Current Rating (Amps) 7.5 A
  • Inductance Frequency - Test 1 MHz
  • DC Resistance (DCR) 19mOhm
  • Current - Saturation (Isat) 7.5A
  • Frequency - Self Resonant 86MHz
  • Shielding Semi-Shielded
  • Inductance 0.47 µH