OCC3DC3BT-155.520M-TR
OCC3DC3BT-155.520M-TR
Part Number: OCC3DC3BT-155.520M-TR
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Ascend Frequency Devices
Description: XTAL OSC XO 155.5200MHZ 6PAD PKG
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Function Enable/Disable
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Current - Supply (Max) 50mA
  • Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
  • Package / Case 6-SMD, No Lead
  • Frequency Stability ±25ppm
  • Output LVDS
  • Frequency 155.52 MHz
  • Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)