OCC2DC3BT-74.250M-TR
OCC2DC3BT-74.250M-TR
Part Number: OCC2DC3BT-74.250M-TR
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Ascend Frequency Devices
Description: XTAL OSC XO 74.2500MHZ 6PAD PKG
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Function Enable/Disable
  • Current - Supply (Max) 50mA
  • Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
  • Package / Case 6-SMD, No Lead
  • Frequency Stability ±25ppm
  • Output LVDS
  • Voltage - Supply 2.5V
  • Frequency 74.25 MHz
  • Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)