NSC5470B-38.4M
NSC5470B-38.4M
Part Number: NSC5470B-38.4M
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Description: XTAL OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
  • Ratings AEC-Q200
  • Output CMOS
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Frequency Stability ±100ppm
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Function Standby (Power Down)
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Voltage - Supply 1.2V
  • Current - Supply (Max) 3.5mA
  • Frequency 38.4 MHz