NJECAEJHNY-10.000000
NJECAEJHNY-10.000000
Part Number: NJECAEJHNY-10.000000
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Taitien
Description: XTAL OSC OCXO 10 MHZ 3.3V CMOS
Packaging: Strip
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Operating Temperature 0°C ~ 70°C
  • Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
  • Frequency 10 MHz
  • Function -
  • Output CMOS
  • Base Resonator Crystal
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Type OCXO
  • Frequency Stability ±5ppm
  • Package / Case 7-SMD, No Lead
  • Current - Supply (Max) 1A
  • Size / Dimension 1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
  • Absolute Pull Range (APR) ±0.5ppm