NDB2Z-63C50-2
NDB2Z-63C50-2
Part Number: NDB2Z-63C50-2
Product Classification: Circuit Breakers
Manufacturer: Nader
Description: 50A, 2 Pole, 480V AC, 250V DC,
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
  • Mounting Type DIN Rail
  • Number of Poles 2
  • Current Rating (Amps) 50A
  • Actuator Type Lever
  • Voltage Rating - AC 480 V
  • Breaker Type Thermal Magnetic
  • Voltage Rating - DC 250 V