NDB2Z-63C16-1
NDB2Z-63C16-1
Part Number: NDB2Z-63C16-1
Product Classification: Circuit Breakers
Manufacturer: Nader
Description: 16 Amp, 1 Pole, 125V DC, Trip Cu
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type DIN Rail
  • Number of Poles 1
  • Actuator Type Lever
  • Current Rating (Amps) 16A