NDB1-125C100-3
NDB1-125C100-3
Part Number: NDB1-125C100-3
Product Classification: Circuit Breakers
Manufacturer: ASI-Automation Systems Interconnect
Description: 100A, 480V AC, 60V DC, 3 Pole, D
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Illumination Voltage (Nominal) -
  • Mounting Type DIN Rail
  • Actuator Type Lever
  • Number of Poles 3
  • Illumination None
  • Voltage Rating - DC 60 V
  • Voltage Rating - AC 480 V
  • Current Rating (Amps) 100A