N-10-G02-BK
N-10-G02-BK
Part Number: N-10-G02-BK
Product Classification: Reclosable Fasteners
Manufacturer: Rip-Tie
Description: RECLSBLE FSTNR RECT 1" X 10.000"
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Shape Rectangular
  • Width 1.000" (25.40mm)
  • Diameter -
  • Type Hook and Loop - Tie
  • Length 10.000" (254.00mm)