MUN12AD03-SECM
MUN12AD03-SECM
Part Number: MUN12AD03-SECM
Product Classification: DC DC Converters
Manufacturer: Delta Electronics/Cyntec
Description: POL 3A 12VIN DC-DC CONVERTER
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Applications ITE (Commercial)
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Output 2 -
  • Voltage - Output 3 -
  • Voltage - Output 4 -
  • Approval Agency -
  • Grade -
  • Qualification -
  • Control Features -
  • Voltage - Input (Min) 4.5V
  • Type Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max) 3A
  • Efficiency 92%
  • Voltage - Input (Max) 17V
  • Power (Watts) 17 W
  • Voltage - Output 1 0.8 ~ 5.5V
  • Standard Number -
  • Features Adjustable Output, Remote On/Off
  • Size / Dimension 0.12" L x 0.11" W x 0.06" H (3.0mm x 2.8mm x 1.5mm)