MT18N270J500CT
MT18N270J500CT
Part Number: MT18N270J500CT
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Walsin Technology Corporation
Description: RESISTOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Tolerance ±5%
  • Height - Seated (Max) -
  • Failure Rate -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Ratings AEC-Q200
  • Voltage - Rated 50V
  • Lead Spacing -
  • Package / Case 0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Temperature Coefficient C0G, NP0
  • Mounting Type Surface Mount, MLCC
  • Lead Style -
  • Capacitance 27 pF
  • Applications Automotive
  • Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)