MSP2TA-18XL+
MSP2TA-18XL+
Part Number: MSP2TA-18XL+
Product Classification: RF Switches
Manufacturer: Mini-Circuits
Description: MECHANICAL SWITCH, DC 18000 MHZ
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Supplier Device Package -
  • Grade -
  • Qualification -
  • Circuit SPDT
  • Package / Case -
  • Insertion Loss 0.3dB
  • P1dB -
  • Impedance 50Ohm
  • IIP3 -
  • Topology Absorptive
  • Frequency Range 0Hz ~ 18GHz
  • Test Frequency 18GHz
  • RF Type ATE
  • Operating Temperature -15°C ~ 45°C
  • Isolation 66dB
  • Voltage - Supply 23V ~ 25V