MSIE40N150-6
MSIE40N150-6
Part Number: MSIE40N150-6
Product Classification: FET, MOSFET Arrays
Manufacturer: Bruckewell
Description: N-MOSFET,40V,150A,DFN14X12
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Technology MOSFET (Metal Oxide)
  • FET Feature -
  • Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Grade -
  • Qualification -
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 150A (Tc)
  • Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
  • Drain to Source Voltage (Vdss) 40V