MSD1038V-223MEC
MSD1038V-223MEC
Part Number: MSD1038V-223MEC
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Tolerance ±20%
  • Shielding Shielded
  • Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
  • Number of Coils 2
  • Package / Case Nonstandard, 4 Lead
  • Height 0.157" (4.00mm)
  • DC Resistance (DCR) - Series 240mOhm Max
  • DC Resistance (DCR) - Parallel 120mOhm Max
  • Inductance - Connected In Parallel 22 µH
  • Inductance - Connected In Series 88 µH