MSA75681M0S001
MSA75681M0S001
Part Number: MSA75681M0S001
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Coilmx
Description: INDUCTANCE 680 UH TOL 20%
  • Shielding Unshielded
  • Tolerance ±20%
  • Mounting Type Surface Mount
  • Material - Core Ferrite
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Type Drum Core, Wirewound
  • Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
  • Package / Case 2-SMD
  • Inductance 680 µH
  • Supplier Device Package 2-SMD
  • Current - Saturation (Isat) 250mA
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
  • DC Resistance (DCR) 2.3mOhm Max