MSA434R7M0S001
MSA434R7M0S001
Part Number: MSA434R7M0S001
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Coilmx
Description: INDUCTANCE 4.7 H TOL 20%
  • Shielding Unshielded
  • Tolerance ±20%
  • Mounting Type Surface Mount
  • Material - Core Ferrite
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Type Drum Core, Wirewound
  • Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
  • Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
  • Package / Case 2-SMD
  • Inductance 4.7 µH
  • Supplier Device Package 2-SMD
  • Current - Saturation (Isat) 2.5A
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • DC Resistance (DCR) 72mOhm Max