MS473-10P
MS473-10P
Part Number: MS473-10P
Product Classification: RF Shields
Manufacturer: Masach Tech Ltd.
Description: RF SHIELD 0.917"X1.862" SOLDER
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ventilation Vent Holes in Pattern
  • Type Shield, 2-Piece
  • Width - Overall 0.917" (23.30mm)
  • Height - Overall 0.209" (5.30mm)
  • Length - Overall 1.862" (47.30mm)