MS409-10F-NS
MS409-10F-NS
Part Number: MS409-10F-NS
Product Classification: RF Shields
Manufacturer: Masach Tech Ltd.
Description: 40.9 X 21.5 X 2.5MM RF FRAME
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ventilation -
  • Type Frame
  • Height - Overall 0.098" (2.50mm)
  • Length - Overall 1.610" (40.90mm)
  • Width - Overall 0.846" (21.50mm)