MS405-10S-NS
MS405-10S-NS
Part Number: MS405-10S-NS
Product Classification: RF Shields
Manufacturer: Masach Tech Ltd.
Description: 40.5 X 18.9 X 2.8MM RF SHIELD
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ventilation Non-Vented
  • Type Shield, 1-Piece
  • Length - Overall 1.594" (40.50mm)
  • Height - Overall 0.110" (2.80mm)
  • Width - Overall 0.744" (18.90mm)