MS402-10S-NS
MS402-10S-NS
Part Number: MS402-10S-NS
Product Classification: RF Shields
Manufacturer: Masach Tech Ltd.
Description: 40.2 X 34.6 X 5.3MM RF SHIELD
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ventilation Non-Vented
  • Type Shield, 1-Piece
  • Length - Overall 1.583" (40.20mm)
  • Height - Overall 0.209" (5.30mm)
  • Width - Overall 1.362" (34.60mm)