MS345-10P
MS345-10P
Part Number: MS345-10P
Product Classification: RF Shields
Manufacturer: Masach Tech Ltd.
Description: RF SHIELD 0.917"X1.358" SOLDER
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Mounting Type Surface Mount
  • Length - Overall 1.358" (34.50mm)
  • Ventilation Vent Holes in Pattern
  • Type Shield, 2-Piece
  • Height - Overall 0.138" (3.50mm)
  • Width - Overall 0.917" (23.30mm)