MS244-50.0-1%
MS244-50.0-1%
Part Number: MS244-50.0-1%
  • Failure Rate -
  • Power (Watts) 4W
  • Composition Metal Oxide Film
  • Tolerance ±1%
  • Temperature Coefficient 50ppm/°C
  • Resistance 50 Ohms
  • Features Non-Inductive
  • Operating Temperature 275°C
  • Size / Dimension 0.230" Dia x 0.950" L (5.84mm x 24.13mm)