MS220-10.0K-1%
MS220-10.0K-1%
Part Number: MS220-10.0K-1%
  • Failure Rate -
  • Resistance 10 kOhms
  • Composition Metal Oxide Film
  • Tolerance ±1%
  • Power (Watts) 2W
  • Temperature Coefficient 50ppm/°C
  • Features Non-Inductive
  • Size / Dimension 0.140" Dia x 0.400" L (3.56mm x 10.16mm)
  • Operating Temperature 275°C